Lietuviai Izraelyje

Mūsų čia daug, nenustebkite! Aš ir pati nustebau, bet kai įvairiuose vietose sutinki lietuviškai kalbančius žmonės nustembi ir suklusti. Taip taip, man tai nuolatos pasitaiko, parduotuvėse, gatvėje, net papludimyje arba viešajame transporte. Visur susitinku lietuvius. Kai kas sako, kad mano tai prakeiksmas, bet as manau jog tai yra nuostabu.

O kokius miestus lietuviai mėgsta? Nesenai buvo atliktos apklausos ir paiaiškėjo, jog vieni iš populiariausių miestų, kuriuos renkasi lietuviai yra Netanya, Tel Aviv, Ness Ziona, Rishon Le Zion. Duomenys ne tokie tikslūs, nes buvo apklausta tik tie žmonės, kurie naudojasi socialiniais tinklais. Bet ką galima pastebėti, kad lietuviai yra vieningi. Niekada nesutikau žmonių, visiškai nesiejamų giminystės ryšiais.Jei atsitiks nelaimė tikrai kas galės tas padės.

Lietuviai Izraelyje kartu žvėjoje, eina į koncertus, stovyklauja. Kai kas vyksta visi žino ir visus stengiasi įtrauksti. Manau nesuklysčiau pavadinus, kaip tikra šeima.

Kas mane džiugina, jog kuriasi lietuviškos bendruomenės, net mokyklėlė lietuviška startavo nesenai. Visus kviečia prisijungti ir savanoriauti. Visi žengia pirmuosius žingsnius. Yra daug kritikuojančiųjų, bet lengiau kritikuoti, negu patiems imti iniciatyvą į savo rankas. O žinojote jog šiemet, pirmą kartą per istoriją, lietuvaitės dalyvavo Baltimorės šokių šventėje? Taip taip, visi tenai klausinėjo kaip čia lietuviai iš taip toli atvažiavo.

Labai džiugu jog lietuviai nevengia bendrauti ir kuo dažniau tuo labiau šitie ryšiai stiprėja. Lietuviai nevengia bendravimo. Šventes švenčia kartu kaip viena šeima. Tai net retai pasitaiko šeimose.

Laukiu Jūsų komentarų

Sekmės Jums

Sekite mus FACEBOOK

Turite klausimų, būtinai rašykite

Pagarbiai

Izraelio Zosė

 


Donate Button

Advertisements

One thought on “Lietuviai Izraelyje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s